Dolinky Demänovské jaskyne Tatralandia Bešeňová Liptovská mara Jasná Ski Park Ružomberok Havránok Pribylina

Lyžiarske stredisko Dolinky - Žiar 200 metrov

Lyžiarske stredisko sa nachádza za obcou Žiar v ústi Žiarskej doliny, neďaleko Liptovského Mikuláša. Leží na úpätí južných svahov pohoria Západné Tatry. V areáli sú v prevádzke 2 lyžiarske vleky s dvoma zjazdovkami, z ktorých jedna je mechanicky zasnežovaná. Svah je mierne náročný, vhodný aj pre malé deti a začiatočníkov. Zjazdovky sa každodenne upravujú a je tu možnosť večerného lyžovania.

Lyžovanie Dolinky - Penzión Frank, Žiarska Dolina
Jaskyne Penzión Frank, Žiarska Dolina

Demänovské jaskyne 20 km

Demänovská jaskyňa slobody - Nachádza sa na severnej strane Nízkych Tatier v Demänovskej doline medzi Liptovským Mikulášom a známym lyžiarskym strediskom Jasná. Vyniká neuveriteľnou pestrosťou farieb a tvarov sintrovej výzdoby, unikátne sú sintrové lekná a ďalšie jazerné formy sintrovej výplne.

Demänovská ľadová jaskyňa - Jedna z najkrajších jaskýň na Liptove. Vchod do jaskyne sa nachádza v brale Bašta na severnej strane Nízkych Tatier, len dva kilometre severne od Demänovskej jaskyne slobody. Ľadová výplň vzniká v jaskyni asi posledných 500 rokov a v kombinácii so sintrovou výzdobou vytvára mimoriadne zaujímavý prehliadkový okruh. Najkrajšie útvary vznikajú počas zimnej sezóny.

AQUAPARK TATRALANDIA 15 km

Tatralandia je najväčší areál vodnej zábavy a relaxu na Slovensku, v Čechách a Poľsku a zároveň aj najúspešnejší projekt cestovného ruchu na Slovensku za posledných 10 rokov, ktorý musíte navštíviť. Srdcom celoročného Aquaparku Tatralandia je zdroj termálnej vody, prúdiaci z viac ako 2500 m hĺbky s teplotou 60,7 °C. Termálna minerálna voda v bazénoch má medzi vodami Liptova osobitné postavenie. Je v nej časť morských vôd z paleogénneho mora, ktoré bolo na území Liptovskej kotliny už pred 40 miliónmi rokov. Minerálna voda Tatralandie blahodárne pôsobí na pohybové a dýchacie ústrojenstvo.

Kúpanie s Penzión Frank, Západné Tatry
Spa s Penzión Frank, Západné Tatry

THERMAL PARK Bešeňová 29 km

Termálne kúpalisko neďaleko Liptova ponúka 8 vonkajších bazénov, 4 vnútorné bazény, wellness, relax a spa centrum, ktoré je v prevádzke celoročne. V bazénoch je voda s 36-40°C, ktorá má blahodárne účinky na pohybové, dýchacie ústrojenstvo, urologické problémy a má priaznivé kozmetické účinky. Možnosť aj relaxačných masáží, plážového volejbalu, príjemného posedenia v reštaurácii priamo z bazénov.

Priehrada Liptovská Mara 14 km

Vodná nádrž Liptovská Mara s rozlohou 27 km2 a výškou hrádze 43 m je často navštevovanou lokalitou LIPTOVA. V lete ponúka široké možnosti pre vodné športy (člnky, vodné bicykle, surfy, skútre a iné), kúpanie, golf, či najnovšie extrémne športy. Na Liptovskej Mare sú široké možnosti rybolovu, taktiež tu môžete absolvovať výhliadkovú plavbu ľodou s kapacitou 80 miest. Pre tých, ktorých láka windsurfing je v lete otvorené škola windsurfingu.

Thermal s Penzión Frank, Žiarska Dolina
Jasná Penzión Frank, Žiarska Dolina

Lyžiarske centrum Jasná – Chopok 27 km

ZIMNÁ SEZÓNA - Jasná Nízke Tatry ako najväčšia lyžiarska aréna s výbornými podmienkami pre zimné športy na Slovensku ponúka na severnej i južnej strane Chopku nekonečné možnosti aktivít, zábavy a aktívneho oddychu. Stredisko ponúka 46 km perfektne upravených zjazdoviek rôznych obtiažností, vhodných pre začiatočníkov, rodiny s deťmi a pokročilých lyžiarov. Milovníci divokej jazdy si prídu na svoje v mnohých freeridových zónach a v skvelom snow parku.

LETNÁ SEZÓNA - V lete je v stredisku najväčším lákadlom nádherná príroda Nízkych Tatier. V poslednom čase je stredisko vyhľadávané nie len kvôli turistike a lanovkám ale aj vďaka svojmu, na Slovensku i v okolitých krajinách jedinečnému, BikeParku. Aj v lete je v prevádzke množstvo aktivít - trampolíny, lukostreľba, paintball, paragliding, lanový park ... a služby - požičovne bicyklov, kolobežiek, športové obchody, sprievodcovia a inštruktori k turistike, nordic walkingu, skalolezeniu...

Skipark Ružomberok 40 km

Lyžiarske stredisko Skipark Ružomberok sa nachádza na úbočiach Veľkej Fatry nad mestom Ružomberok v nadmorskej výške 545 až 1209 m.n.m. Od centra mesta je vzdialené asi 1 km. Vstupnou bránou do strediska je Hrabovo, odkiaľ vedie 8-miestna lanovka na Malinô Brdo. Okolie strediska ponúka výborné možnosti pre turistiku a cykloturistiku, navštíviť môžete atraktívne destinácie ako je drevená obec Vlkolínec (UNESCO) či podniknúť túru po hrebeni Veľkej Fatry smerom na Smrekovicu.

Lyžovanie Penzión Frank, Západné Tatry
Kultúrne pamiatky - Penzión Frank, Západné Tatry

Havránok 30 km

Havránok je jednou z najstarších kultúrnych pamiatok na Liptove. Za kultúrnu pamiatku bol vyhlásený v r. 1967. Je to archeologická lokalita, nálezisko sídliska z mladšej doby železnej z obdobia 300-100 r. pred n. l. Na týchto miestach kedysi žili Kelti, čoby prví obyvatelia Liptova. Prehliadka Havránku vám zaberie približne 30 minút, múzeum je otvorené od mája do októbra od 9.00 do 17.00 hodiny.

Múzeum liptovskej dediny Pribylina 25 km

Múzeum v prírode Pribylina je najnavštevovanejšou expozíciou v okolí Liptova. Prvá časť bola verejnosti sprístupnená v roku 1991. Domčeky pochádzajú z niekoľkých okolitých dedín, ale najmä z oblasti zatopenej vodnou nádržou Liptovská Mara. Pribylina organizuje tradičné podujatia podľa kalendára - sviatky jari, čipkárska nedeľa poďakovanie za úrodu a podobne. Atraktívna je večerná prehliadka skanzenu s archaickým lapášom.

Liptov Pribylina - Penzión Frank
Rezervuj